KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15804266
nr 1580 4266
Akke Hugh Malmeström
(1894-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 48, "Åsens fäbodar, Gesunda" pannå, 80x98 cm, yttermått inklusive ram: 105x123 cm
Kondition: skadad ram
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 20 november 2023
kl 18:37:30
300 kr
450 kr
Akke Hugh Malmeström
Läs mer om Akke Hugh Malmeström